Cunda’ya Nasıl Gidilir

Mayıs 31, 2017 0 YORUM

Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

Cundaya gidenlerin özelikle merak ettiği soru ”Cunda’ya nasıl gidilir?” sorusuna bu yazımızda cevap bulacaksınız.Türkiye’nin en büyük adası olan Cunda Adası son zamanlarda oldukça popüler.Pek çok kişinin tercih ettiği cazibe merkezlerinden biri olan Cunda Adasına aracınızla,otobüsle yada uçakla gidebilirsiniz.Özelikle İstanbul,Bursa,İzmir,Ankara,Çanakkale ve Denizli’den yoğunluklu olarak tercih edilen Cunda Adası Türkiye’nin hemen hemen her yerinden misafirleri ağırlamakta.

Sizler için il il Cunda Adasına nasıl gidilir sorusunun cevabını vereceğiz.İster aracınızla ister otobüsle isterseniz uçakla Cunda adasına nasıl gidilir sorusunu merak edin.Bu yazımızın sonunda sizleri aydınlatmış olacağız.İşte Cunda Adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı.

İstanbul’dan Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

1.1.Araçla İstanbuldan Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

 

İstanbuldan araçla Cunda Adasına gelmek isteyenler için 3 farklı alternatif yol bulunmakta.En kısa ve kestirme olandan sona doğru sizlere sıralayacağız.İşte ”İstanbuldan araçla Cunda Adasına nasıl gelinir?” sorusunun cevabı.

***1.Güzergah

İstanbul Yenikapıdan arabalı feribotla Bandırma’ya geçilir.Bu hatta kişi sayısına göre ücret değişiklik gösteriyor olsa da ortalama 4 kişi fiyatı 200 tl ile 300 tl arası değişmekte.

Vapurla Bandırmaya indikten sonra kara yoluyla Gönen ve Edremitten geçerek Cundaya ulaşmanız mümkün.Bu hat toplamda 208 km ve yaklaşık 3 saat 15 dakika sürmekte.

***2.Güzergah

Bu hatta İstanbuldan kara yoluyla sırasıyla Gebze,Yalova,Gemlik,Nilüfer,Susurluk,Edremit üzerinden geçerek toplam 440 km yol katetmeniz gerekmekte.Bu hatta Osman Gazi köprüsüne ücret ödeyeceksiniz.Osman Gazi araç ücreti 2017 de şu an için 65,65 Tl.Bu hattı tercih edenlerin yolculuğu ortalama 5 saat 25 dakika sürmekte.

***3.Güzergah

Bu hattı özelikle İstanbul Avrupa yakasında ikamet edenler kullanmakta.Bu hat toplamda 489 km.Bu yola Avrupa yoluda denmekte.Bu hatta sırasıyla Silivri,Tekirdağ,Gelibolu üzerinden Kilitbahire gelinir.

Kilitbahir Çanakkale araba vapuru ile Çanakkaleye geçilir.Bu hattın ücreti 30 Tldir.Çanakkaleye indikten sonra sırası ile Ezine Ayvacık Akçay üzerinden Cunda Adasına varılır.Bu hattı tercih edenlerin yolculuğu ortalama 7 saat 23 dakika sürmekte.

1.2.Otobüs İle İstanbuldan Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

Şimdi de ”İstanbuldan Otobüsle Cundaya Nasıl Gelinir” sorusunun cevabına bakalım.Otobüsle İstanbuldan Cundaya gelmek isteyenler Anadolu yakasında otuyorsa Kurtköy,Ataşehir Dudullu yada Samandıra terminallerinden otobüse binerek direk olarak Ayvalık merkeze inebilir.Burdan 8 km yol katederek şehir içi ulaşım araçları yada deniz motorunu kullanarak Cunda Adasına geçebilir.

İstanbuldan Ayvalığa otobüs ücreti 80 tl olup daha sonrasında yaklaşık 10 tl ye Cundaya geçebilirsiniz.Tüm yolculuğunuz yaklaşık 7 saat sürecektir.

Avrupa Yakasında oturanlar Cundaya nasıl gelir hepbirlikte bakalım.Avrupa yakasından Alibeyköy yada Esenler otogarından direk olarak otobüse binip Ayvalık merkeze inebilir.Bu yolculuk yaklaşık 8 saat sürmekte ve ücreti 80 Tl.Hemen ardından yaklaşık 10 tl ödeyerek Cundaya geçebilirsiniz.

1.3.Uçak İle İstanbuldan Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Koca Seyit Edremit Havalimanına direk olarak uçuşlar bulunmakta.Bu uçuşlar yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmekte.

Edremit Havalimanına indikten sonra 48 km yol katederek Ayvalığa ulaşabilir hemen ardından 8 km yol katederek Cunda Adasına ulaşabilirsiniz.Bu yolculuğu servisle yada taksiyle yapabilirsiniz.

Bursadan Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

Bursadan Cunda Adasına gelmek için tek güzergah bulunmakta.İşte Bursadan Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?sorusunun cevabı.

Aracınızla yada otobüsle Bursadan hareket ettikten sonra sırasıyla Susurluk Edremit’ten geçtikten sonra Ayvalığa ulaşabilirsiniz.Burdanda devam ederek Cunda Adasına ulaşmanız mümkün.Bu yol 298 km olup yaklaşık 4 saat sürmektedir.

İzmirden Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

İzmirden Cunda Adasına gelmek için tek güzergah bulunmakta.İşte İzmirden Cunda Adasına Nasıl Gidilir? sorusunun cevabı.

Aracınızla yada otobüsle İzmir’den hareket ettikten sonra sırasıyla Menemen,Aliağa,Kabakum,Küçükköyden geçtikten sonra Ayvalık merkeze ulaşabilirsiniz.Burdanda devam ederek Cunda Adasına ulaşmanız mümkün.Bu yol 163 km olup yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmekte.

Ankaradan Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

Ankaradan Cunda Adasına gelmek isteyenler kara yada hava yoluyla Cundaya ulaşabilirler.Her iki yol içinde işte Ankara’dan Cunda Adasına Nasıl Gidilir? sorusunun cevabı.

3.1.Kara Yoluyla Ankara’dan Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

Kara yoluyla Ankara’dan Cundaya gelmek isteyenler sırasıyla Eskişehir,Bursa, Balıkesir güzergahlarını takip edip Ayvalığa ulaşabilir ve hemen ardından Cunda Adasına geçebilir.

Bu yol 694 km olup yaklaşık 8 saat sürmekte.

3.2.Hava Yoluyla Ankara’dan Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanından direk olarak Koca Seyit Edremit havalimanına uçuşlar bulunmakta.Yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmekte.Edremite indikten sonra 48 km yol katederek Cundaya ulaşmanız mümkün.Bu hatta ister servisleri isterseniz taksiyi kullanabilirsiniz.

Uçak ile Ankaradan Cunda Adasına Gelmeyi tercih edenlerin toplam yolculuğu yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmekte.

Çanakkaleden Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

Çanakkaleden Cunda Adasına gelmek isteyenler için tek güzergah bulunmakta.İşte Çanakkaleden Cunda’ya nasıl gidilir? sorusunun cevabı.

Çanakkaleden arabayla yada otobüsle yola çıkıldıktan sonra sırasıyla Edremit Burhaniye üzerinden Ayvalığa varılır.Daha sonra Ayvalıktan Cunda Adasına geçebilirsiniz.Bu yol 150 km olup yaklaşık 2 saat 50 dakika sürmekte.

Denizliden Cunda Adasına Nasıl Gidilir ?

 

Denizliden Cunda Adasına gelmek isteyenler için tek güzergah bulunmakta.İşte Denizliden Cunda Adasına nasıl gidilir? sorusunun cevabı.

Aracınızla yada otobüsle Denizliden yola çıktıktan sonra sırasıyla Sarıgöl,Alaşehir,Akhisar,Soma,Bergama,Dikiliden geçilerek Ayvalığa varılır.Burdan devam ederek Cunda Adasına ulaşabilirsiniz.Bu yol 379 km olup yaklaşık 5 saat 10 dakika sürmekte.

0 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın