Cunda Aşıklar Tepesi

Temmuz 7, 2017 0 YORUM

Cunda Aşıklar Tepesi

Ayvalık, Balıkesir şehrine bağlı olan ve Balıkesir’in Ege Bölgesi’nde kalan şirin bir ilçedir. Balıkesir’in en batısında yer almaktadır. Ege Denizi kıyısında bulunan Ayvalık ilçesi, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak anılmaktadır. Ayvalık ismi, eski zamanlarda Eski Yunanca’da bir tür yabani ayva manasına gelen Kidonia adı ile biliniyordu.

 

Cunda’da Mutlaka Gezilecek Yerler

Ayvalık gezilecek ve görülecek çok yere sahiptir. Sahilleri, denizi, havası ve doğasıyla herkesi kendine çeken bir Ege ilçesi olan Ayvalık özellikle son senelerde çok popülerleşmiştir. Çok seveni ve ziyaret edeni vardır. Özellikle yaz aylarında ülke içi ve ülke dışından gelen ziyaretçiler, bölgenin popülasyonunu oldukça fazla arttırmaktadır. Yurtiçi yaz tatilleri konusunda akla ilk gelen yerlerden biri olan Ayvalık, unutulmaz tatil anıları ile eğlencenin doruğuna; denizin, kumun ve güneşin eşsiz tadına varmak isteyenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken yerler arasındadır.

Ayvalık dendiğinde tabii ki bahsedilmesi gereken yerlerden ilki Cunda Adası’dır. Cunda Adası’nın Ayvalık’a bağlı olduğu ve tam karşısında yer aldığı söylenebilir. Deniz yolu ile de ulaşım oldukça kolaydır. Alibey adası olarak da bilinen Cunda Adası, eşsiz güzelliği ile Ayvalık tatilcilerinin uğrak noktası olmayı başarmıştır. Öyle ki, birçok kişinin Ayvalık’a gelme sebebi Cunda Adası’nı ziyaret etmektir. Doğası, denizi ve atmosferinden çokça bahsedilen bu ada, herkesi kolayca cezbedebiliyor. Tarihi yapısı, şirin sokakları, doğal yeşili ve serin denizi ile dillere desatn bir güzelliğe sahip Cunda Adası, Ege’nin en turistik adalarından biri sayılmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki en büyük 4. Ada olma özelliğine de sahiptir.

Cunda Adası, gerek yemesi, gerek içmesi, gerekse gezmesiyle oldukça hareketlidir. Gezilip görülecek birçok tanınmış yer mevcuttur. Bunlardan biri de pek tabii meşhur Aşıklar Tepesi’dir. Cunda Aşıklar Tepesi’ne nasıl gidilir sorusu, Ayvalık ziyaretçilerinin en çok sorduğu sorular arasında bulunmaktadır. Her gelen bu mekanı ziyaret eder, vakit geçirir ve burada bolca fotoğraf çekilir. Bu meşhur Aşıklar Tepesi’nden, güzelim Cunda Adası manzarasını seyredenler, Cunda’ya buradan bakınca bu güzel yere bir kez daha aşık olduklarını vurguluyorlar. Özellikle yanınızda sevgiliniz ya da eşiniz varsa, bu romantik manzara ile beraber, buraya neden Aşıklar Tepesi dendiğini çok daha iyi anlayacaksınız. Cunda aşıklar tepesi hikayesi, birçok kişinin dilinde fakat aslı tam olarak bilinmemekle beraber, manzaranın romantikliğine bağlanıyor. Cunda Adası’nın en güzel manzarasına sahip olan bu yer, Cunda’ya gittiyseniz kesinlikle görmeden dönmemeniz gereken bir yer.

0 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın