Cunda Kızlar Manastırı

Temmuz 7, 2017 0 YORUM

Cunda Kızlar Manastırı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Cunda Adasındadır. Tarihi geçmişi ile ziyaret edilen bir turistik mekandır. Cunda Adasında gezilecek yerler olarak kiliseler önde gelir. Merak edilen ve tarihi büyüsü ile insanı cezbeden bir yerdir.

Cunda Adası denizi ve gezilecek turistik yerleri ile tatil yapmak için çok uygun bir yerdir. Cunda adası otellerini bilenler genellikle burayı tercih ederler. Sakin ve huzur arayanlar içinde ideal bir tatil beldesidir. Burada oteller genellikle butik otel tarzıdır. Tarihi mekanları konaklama amaçlı olarak sizlere hizmet vermek için kapılarını açarlar. İnsanı da sıcak ve uysaldır. Severek daha da çok seveceğiniz bir yer olur. Cunda adası nerede derseniz yolunuzu Balıkesir’e çevirin orada bulacaksınız.

Kızlar Manastırı Nasıl Bir Yer?

Kızlar Manastırı başka bir isimle de anılır. Evangelistria Manastırı denilir. 3000 metre karelik bir alana kurulduğu belirtilmiştir. Evastratios Drakos’un yazmış olduğu kitapta da manastırın 1900 lütfen yıllar da sarımsaklı mevkiindeki taşlardan inşaa edildiği öğrenilmiştir. Denizcilerin çok sevdiği bu manastır onlar içinde çok kutsal olarak görülür. Ve ona hediyeler sunarlardı.

Tarihi eserlerin korumaya alınması ile ilgili bir haber ile zarar uğradığı söylenir. Üzerinde bulunduğu arazinin sahibi tarafından yıkılıp, yakılarak harap edilmiştir. Şu anki durumu kalıntılardan ibarettir. Etrafı zamanın da duvarlarla çevrilmiş ve ortasında kilisesi olan bir yer olarak bulunuyordu. Ortaçağda bu çok dönemi içinde yaşamıştır.

Cunda manastırları ve restoranları ile meşhur bir tatil yeridir. Balık severlerin bol bol balık yiyebileceği, Ege mutfağını unutmak istemeyenlerin de sık sık ziyaret edeceği mekanlarla tatilin keyifli geçmesini sağlar. Sizde Cunda adasında keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

 

0 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ

CUNDA OTELLERİ

Derya Hanım Konağı

Cunda Derya Hanım Konağı 8 odası hizmet vermekte.Sahile sadece 100 metre mesafede bulunan tesisin telefon numarası bilgilerini fotoğraflarını bulabilirsiniz.Hemen incelemek için fotoğrafa tıklamanız yeterli.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın