Cunda Sahilinde Gün Batımı

Temmuz 8, 2017 0 YORUM

Cunda Sahilinde Gün Batımı

Cunda sahilinde gün batımı harikadır. Ayvalık Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Balıkesir Ayvalık’a bağlı adaların sayısı 22’dir. Adalardan en büyüğü ve tarihi açıdan en zengin olanı Cunda adasıdır. Cunda adası hem de Alibey adası olarak bilinmektedir. Çok sayıda manastırı, tarihi sokakları içinde barındıran önemli bir tarihi sit alanı olan Cunda adası hem de birbirinden güzel ve büyüleyici koylarıyla dikkat çekmektedir. Cunda adası hem de Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olarak bilinen Cunda adası Köprüsü ile meşhurdur.

Cunda Adası Sahilleri

Cunda adasının sahilleri, koyları daha çok tekne turları ile bilinmektedir. Muazzam bir doğa harikası olan bu koylarda ve Ayvalık’a bağlı diğer adalara tekne turu yapmak turistlerin en çok rağbet gösterdiği etkinliklerden biridir. Özellikle akşam saatlerinde, gün batımında yapılan tekne turları daha çok ilgi çekmektedir. Sadece tekne turları değil hem de koylarda dolaşmak da harika doğal manzaranın tadını çıkarmanıza yetecektir. Cunda adası etrafında olan küçük adalardaki koylara da Cunda adasından kalkan teknelerle ulaşabilir, muhteşem gün batımı manzaralarını izleyebilirsiniz.

Cunda adası koyları ve buradaki balıkçı ve restoranlar da oldukça meşhurdur. Yerli ve yabancı turistler Cunda sahillerinde yer alan restoranlarda adaya özgü Papalina adlanan hamsiye benzer bir balığın tadına bakarken hem de harika bir manzaranın da keyfini çıkarıyorlar.

Cunda Adasında Denize Nerede Girilir?

Cunda adasında denize girmek istiyorsanız 5 plajdan birini tercih edebilirsiniz. Cunda, Duba, Çataltepe, Arkadeniz plajları ve Pateriça (Patricia) köyü plajı Cunda adasında yer alan plajlardır. Plajların her biri muhteşem bir kumsala ve güzelliğe sahiptir. Fakat bazıları daha hareketli iken bazıları da oldukça sessizdir. Örneğin Paterica plajı en sakin, huzurlu plaj olarak bilinmektedir. Daha hareketli plajları tercih edenlerse diğer plajlara yönelebilirler. Cunda plajı daha kolay ulaşıma sahipken Duba plajı da Boğaz Köprüsü’nün yakınında yerleşiyor. Yine de daha az insanın uğradığı daha sessiz bir yerlerde denize girmek ve kafanızı dinlemek istiyorsanız Ortunç Beach gibi özel işletmelere ait plajları da tercih edebilirsiniz. doğal olarak bu tarz işletmelerde dinlenmek için ödeyeceğiniz meblağlar da Ayvalık’ta ki standartların üzerinde olacaktır.

Cunda sahillerinde dolaşırken sakızlı dondurma, lokma yiyebilir, adanın meşhur dibek kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Renkli Cunda gecelerinde tavernalarda, şarap evi ve balık restoranlarında bir şeyler yiyebilir, canlı müzik ve fasıl eşliğinde eğlenebilirsiniz.

 

0 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın