Mezeleriyle Ünlü Cunda Adası

Temmuz 28, 2017 0 YORUM

Mezeleriyle Ünlü Cunda Adası

Cunda Adası sadece doğal güzellikleriyle değil mezeleriyle de oldukça meşhurdur.

Sıcak soğuk farklı tarzda mezeleriyle damak tadınıza iyi gelecektir. Bir çoğu zaten duyulan farklı yerlerde denenmiş olan mezeleri birde Cunda Adasında denmesinde, aradaki farkı görme açısından fayda var.

Soğuk Mezeler: Deniz Börülcesi, Clibes, Turp Otu, Gelincik Otu Lakerda, Levengin, Kayakoruğu, Kodon Otu, Isırgan Otu, Kazayağı Salatası, Roka Salatası, Kunda Kelle Peyniri, Patlıcan Salata, Ermeni Usulü Ahtapot, Yoğurtlu Turşu, Karides Söğüş, Közde Patlıcan, Levrek Mardin, Rum Pilaki, Balık Pastırma, Somon Marin

Soğuk mezeleri kadar rağbet gören sıcak mezeleride mevcuttur Cunda Adasının.

Sıcak Mezeler: Ahtapot fakat diğer yerlerden farklı sakızlı ahtapot. Kalamar Dolma, Balık Böreği, Fırında Ahtapot, Dağ Kekikli Ahtapot Izgara, Isırgan Otlu Karides, Rum Usulü Balık Lokma, Zencefilli Karides, Kalamar Fırın Izgara Pastırma, Levrek Bohça, Kağıtta Karides, Hamsi Topik, Lor Böreği, Fener Şiş, Fener Kavurma.

Cunda Adasında Kalınacak Yerler

Mükemmel yerler gezip görüp eşsiz lezzetleri tattıktan sonra geceyi de güzel geçirmek ister insan. Hareketli yaşamı olan Cunda Adasının dar sokaklarında yürürken her bütçeye göre butikler bulmak mümkündür. Cundada otelden çok eski taş konaklardan restore edilmiş butikler vardır. Cundanın havasına hava katan yerlerdir buralar. Cunda Adasına gelip sakinliği tercih edenler için bungalov tarzı odalar vardır denize yakınlığı ile bilinen. Buralarda konaklamak için oldukça güzeldir.

Cunda Adası her kesime her zevke hitap eder. Gidip görülesi anılara eklenesi herkese tavsiye edilesi bir yer olarak hafızalarda kalacaktır.

 

0 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın